Wstępna kwalifikacja – czym jest i dlaczego warto ją uzyskać przed aplikacją do hipoteki?

Jeśli kupujesz dom, najprawdopodobniej słyszałeś o określeniu „wstępna kwalifikacja”. Czy naprawdę potrzebujesz wstępnej kwalifikacji i jakie są korzyści z jej uzyskania? W tym artykule chcemy odpowiedzieć na często zadawane pytania dotyczące uzyskania wstępnej kwalifikacji do uzyskania kredytu hipotecznego.

Czym dokładnie jest kwalifikacja wstępna?

Wstępna kwalifikacja to wstępne zatwierdzenie kredytu na zakup podstawowego mieszkania. Uzyskuje się często formularz kwalifikacji wstępnej po okazaniu prawa jazdy, czy innego dokumentu, a a następnie przeprowadza się kwalifikację wstępną na podstawie tych wstępnych informacji o dochodach i Twojej zdolności kredytowej. Nie jest to pełna zgoda na pożyczkę ani zobowiązanie do udzielenia pożyczki w imieniu banku. Wstępna kwalifikacja na zakup domu jest ważna przez 90 dni dla istniejących i 120 dni dla nowych domów.

Jaka jest różnica między kwalifikacją wstępną a aplikacją?

Większość klientów uzyskuje wstępne kwalifikacje podczas zakupów. Gdy decydują się na nieruchomość, wykorzystują list kwalifikacyjny do złożenia oferty, a następnie podpisują oficjalną umowę. Następnie dodaje się umowę i platformę, aby zakończyć to, co jest teraz formalnym wnioskiem. W tym czasie pobiera się pełną historię kredytową, a także kredytodawca zbiera pozostałe niezbędne wyciągi weryfikacyjne, jeśli jeszcze ich nie posiada.

Dlaczego warto uzyskać wstępną kwalifikację?

Wstępna kwalifikacja pomoże Ci dowiedzieć się, na co Cię stać, abyś mógł przyjrzeć się nieruchomościom w Twoim przedziale cenowym. Większość pośredników w handlu nieruchomościami woli, abyś miał wstępną kwalifikację z góry, ponieważ pokazuje im to, że jesteś poważnym potencjalnym klientem. Zaleca się również uzyskanie wstępnej kwalifikacji, ponieważ pomaga to samemu kredytodawcy. Gdy pożyczkodawca przyjrzy się Twojemu dochodowi i zdolności kredytowej, zanim zajmiesz się zbytnio do wyszukiwania, może Cię ostrzec, jeśli będziesz musiał coś poprawić lub zaplanować nadchodzące wyjątkowe sytuacje. Wreszcie, posiadanie wstępnej kwalifikacji przyspiesza cały proces pożyczkowy.

Ponownie, większość pośredników w handlu nieruchomościami wymaga wstępnej kwalifikacji przed złożeniem oferty na nieruchomość. Uzyskanie wstępnej kwalifikacji oznacza, że już kredytodawca sprawdził Twój kredyt i wykonane zostały wstępne prace. Kiedy wrócisz gotowy na pożyczkę, wystarczy, że zweryfikujemy informacje podane w formularzu kwalifikacji wstępnej, jeśli nie zostały one jeszcze zweryfikowane i kredytodawca upewni się, że nieruchomość, na którą złożyłeś ofertę, jest czymś, na co może dla ciebie wyłożyć finanse. Stamtąd przechodzi się do wyceny, procesów prawniczych, a następnie do zamknięcia umowy.

Jak długo trwa wstępna kwalifikacja?

Zazwyczaj w przypadku pożyczek mieszkaniowych 1-2 dni. Jakie informacje musisz zebrać podczas wstępnej kwalifikacji? Ogólne informacje o pożyczkobiorcy, w tym o tym, czy będzie współkredytobiorca, stan cywilny, lata ukończenia szkoły, liczba osób na utrzymaniu, wnioskowana kwota pożyczki, pożądany okres pożyczki oraz szacunkowe aktualne zabezpieczenie. Ogólne informacje o zatrudnieniu pożyczkobiorcy (w tym współkredytobiorcy), takie jak nazwa pracodawcy, lata zatrudnienia, stanowisko. Dochód (w tym współkredytobiorca) roczne wynagrodzenie podstawowe brutto i inne formy dochodu, takie jak prowizje, alimenty na dzieci, ubezpieczenie społeczne i inne. Aktywa, w tym samochody, salda kont bankowych, posiadane nieruchomości i inne oraz zobowiązania obejmujące bieżące długi, miesięczne płatności i inne zobowiązania, takie jak alimenty na dzieci.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.specjalnykredyt.pl/index.php?trackback/25

This post's comments feed