Jak wygląda konsolidacja kredytów w 2019 roku?

Niższa, do tego jedna rata kredytowa to kusząca propozycja dedykowana kredytobiorcom. Konsolidacja kredytów daje dużą elastyczność w spłacie zadłużenia, szczególnie w okresie historycznie niskich stóp procentowych. Jak wygląda konsolidacja kredytów w 2019 roku? Sprawdź ranking na sierpień 2019 na 17bankow.com.

Konsolidacja występuje głównie w dwóch formach, a mianowicie gotówkowej lub hipotecznej. W kredytach konsolidacyjnych gotówkowych wymaga się od konsumenta potwierdzenia pozytywnej zdolności kredytowej, bez potrzeby wprowadzania zabezpieczeń majątkowych. Niestety kredyt konsolidacyjny gotówkowy obowiązuje na stosunkowo niewielkie kwoty. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny wiąże się z zabezpieczeniem umowy nieruchomością lub innym, zbliżonym wartościowo majątkiem. To już najwyższy poziom restrukturyzacji z terminami spłaty dochodzącymi do 35 lat.

W bankach kredyt konsolidacyjny stanowi oddzielny produkt w ofercie. Pośrednicy proponują indywidualne podejście do negocjacji wszystkich warunków restrukturyzacji. Firmy pożyczkowe natomiast chętnie udzielają pożyczek konsolidacyjnych z poręczeniem, w których nie wymaga się od podstawowego dłużnika przekazywania danych o zarobkach. W ograniczonym stopniu funkcjonuje również rynek pożyczek konsolidacyjnych udzielanych przez prywatnych inwestorów. Wiele firm pożyczkowych posiada wewnętrzną bazę inwestorów, do których kieruje się nieco bardziej ryzykowne wnioski.

Przyjmuje się, że opóźnienie w spłacie zobowiązań wynoszące ponad 3 miesiące to już praktycznie wykluczenie z kredytowania potrzeb. Dotyczy to również kredytu konsolidacyjnego, który nie jest ostatecznym ratunkiem, a jedynie pewnym wsparciem jeszcze dla stabilnego budżetu domowego. Nie można traktować konsolidacji, jako całkowitego wyjścia z zadłużenia przy mocnym pogorszeniu ekonomii.

Konsolidacja prowadzi realnie do poprawy sytuacji w BIK, co umożliwia podjęcie decyzji o większym zobowiązaniu w niedalekiej przyszłości. Kredyt restrukturyzacyjny nie ogranicza zaciągania nowych pożyczek.

Czy warto? Aktualnie kredyt konsolidacyjny się opłaca, ze względu na niskie stopy procentowe, stosunkowo proste do spełnienia formalności, dużą dostępność ofert i sposobów ich porównywania.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.specjalnykredyt.pl/index.php?trackback/17

This post's comments feed