Kredyt hipoteczny – podejdź do niego ostrożnie!

Dom jest często największym zakupem naszego życia, a kredyt hipoteczny (zwany również kredytem mieszkaniowym) jest zazwyczaj naszym największym zobowiązaniem finansowym. Wybór właściwej pożyczki mieszkaniowej i spłacenie jej szybko może zaoszczędzić tysiące złotych – i pozwolić nam szybciej osiągnąć inne cele!

W przypadku większości z nas chodzi o to, aby przed znalezieniem odpowiedniego domu wyjść i obejrzeć wiele różnych nieruchomości. Opłaca się być tak samo ostrożnym przy wyborze kredytu mieszkaniowego. Chodzi o to, aby kupić najlepsze kredyty hipoteczne - nie ma obowiązku korzystania ze zwykłego banku.

Aby sobie to ułatwić, zapamiętaj kilka tych wskazówek:

Negocjuj - na przykład inny bank może zaoferować lepszą stopę pod warunkiem, że zamienisz je na konta oszczędnościowe. Brokerzy kredytów hipotecznych mają do czynienia z wieloma kredytodawcami, dzięki czemu oszczędzają czas i pieniądze, gdy korzysta się z ich usług.

Pożyczaj tylko to, co jest potrzebne - niektórzy kredytodawcy mogą próbować nakłonić cię do pożyczenia czegoś więcej. Dokonuj spłat na najwyższym możliwym poziomie - im szybciej spłacisz kredyt, tym mniej zapłacisz odsetek. Uważaj na "kredyt odnawialny" – dom to nie bankomat! Ten rodzaj pożyczki wymaga dużej dyscypliny.

Gdzie można uzyskać kredyt hipoteczny?

Możesz uzyskać kredyt hipoteczny bezpośrednio z banku lub pośrednika hipotecznego. Oba mają swoje zalety i wady. Kredyty mieszkaniowe są również dostępne od pożyczkodawców niebędących bankami, takich jak towarzystwa budowlane, firmy finansujące i ubezpieczeniowe, firmy powiernicze i kasy kredytowe.

Tacy pożyczkodawcy są opcją dla osób, które nie mogą uzyskać kredytu bankowego, ze względu na złą historię kredytową lub brak dowodu dochodów. Ci kredytodawcy zwykle przyjmują jedynie wnioski za pośrednictwem brokerów kredytów hipotecznych.

Banki

Banki oferują szeroki wybór opcji hipotecznych. Konkurencja między bankami może czasami prowadzić do naprawdę udanych transakcji, takich jak bank wnoszący wkład do prawnych rachunków, zniżki na ubezpieczenie lub pożyczki o niskiej stopie stałej. Banki mogą oferować rabaty na codzienne koszty bankowe lub nawet rezygnować z opłat transakcyjnych w ogóle, jeśli masz u nich kredyt hipoteczny. Ich opłaty za złożenie wniosku o pożyczkę są zwykle negocjowane, a jeśli jest jakikolwiek spór, możesz udać się do rzecznika.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.specjalnykredyt.pl/index.php?trackback/16

This post's comments feed