Jak sfinansować nowy samochód

Samochód to ważny element w życiu ponad połowy społeczeństwa, a nieraz niezbędny element w naszym życiu. Z roku na rok coraz więcej budowanych jest nowych dróg i inwestycji drogowych, a wszystko wraz z rosnącymi zapotrzebowaniami, ponieważ na ulicach pojawia się coraz więcej samochodów. Kupno auta to poważna decyzja wiążąca się z wydatkami. Niestety nie każdego stać na kupno samochodu albo na wymianę starego auta na nowy, lepszy model. Dlatego też istnieją kredyty samochodowe by uprościć życie.

Istnieją trzy typy kredytów samochodowych. Pierwszym z nich jest kredyt standardowy, który polega na comiesięcznej spłacie rat kapitałowo-odsetkowych zawartych na dowolny okres kredytu. W tym przypadku nie jest wymagana wpłata własna. Finansować nim można samochody nowe jak i używane. Drugim typem kredytu samochodowego jest kredyt jednoratowy, który jest kredytem promocyjnym oferowany jest głównie przez salony samochodowe, które są ściśle związane z dystrybutorem. Ten rodzaj kredytu charakteryzuje się dużą wpłatą własną, zazwyczaj jest to co najmniej 50% natomiast pozostałą kwotę konsument może wpłacić dopiero po roku czasu. Największą zaletą tego rodzaju kredytu jest to, że nie jest on oprocentowany. I trzecim typem jest kredyt balonowy charakteryzuje się niską ratą, ale haczykiem jest to, że pod koniec kredytowania, kredytobiorca musi zapłacić ratę 20% wartości samochodu w dniu zakupu. W tym przypadku tak jak i w przypadku kredytu standardowego nie jest wymagana wpłata własna.

Wybór należy do nas, sami musimy wybrać najbardziej korzystną ofertę dla nas. Przed podjęciem decyzji warto przeanalizować oferty poszczególnych banków. Osoby, które chcą kupić fabrycznie nowy samochód mogą skorzystać z kredytu dostępnego w salonie dealera. Natomiast konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup używanych samochodów powinni wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę banku.

Zaletą kredytów gotówkowych są zazwyczaj korzystne warunki umowy, a w szczególności przy zakupie nowego auta. Niskie oprocentowanie i możliwość uzyskania wyższej kwoty oraz dłuższego okresu spłaty. Niestety tak atrakcyjne warunki mają też swoje pułapki o których należy wiedzieć. Korzystne warunki wynikają z faktu, że przy kredycie samochodowym bank żąda dużo zabezpieczeń, co wiąże się z dużą ilością formalności oraz różnego rodzaju ubezpieczeniami.

Istotną kwestią jest to, że do czasu spłaty kredytu auto formalnie należy do banku, a nie do nas. W przypadku stłuczki, wypadku to bank dostaje pieniądze od ubezpieczyciela. Nie możemy też sprzedać samochodu bez wiedzy banku, aby sprzedać samochód na który braliśmy kredyt potrzebna jest zgoda banku i regulacja wszystkich należności wobec niego. Także podejmując decyzję o kredycie musimy się głęboko zastanowić żeby później niczego nie żałować i nie płacić za zbyt pochopnie podjęte decyzje.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.specjalnykredyt.pl/index.php?trackback/14

This post's comments feed