Zalety i koszty pożyczki gotówkowej

Życie lubi zaskakiwać. Nierzadko są to przykre i trudne sytuacje. Zdarza się również tak, że nieoczekiwanie brakuje nam gotówki. Wyższe niż zwykle rachunki, nagły wypadek, usterka w aucie, zgubiony telefon to tylko kilka z możliwych zdarzeń losowych. A nam jak na złość brakuje pieniędzy. Po długim namyśle i rozważeniu wszelkich możliwych rozwiązań problemu decydujemy się na zaciągnięcie kredytu. Czy kredyt gotówkowy jest tylko złą koniecznością czy może nie jest taki straszny, jak go malują? Jakie są za i przeciw zaciągnięciu takiej pożyczki?

O zaletach wspominaliśmy już we wcześniejszych artykułach. Kredyty gotówkowe są bardzo często dawane „od ręki”, po przedłożeniu dowodu osobistego lub też przy spełnieniu minimalnych wymogów, jak dochód i zabezpieczenie spłaty. Ich uzyskanie jest bardzo łatwe, można iść do banku, złożyć wniosek online albo zadzwonić, a często przedstawiciel firmy pożyczkowej przyjeżdża pod wskazany adres osobiście. Taki kredyt daje również bardzo podstawowe korzyści, jak możliwość przyspieszenia inwestycji, szybkiego dokonania wymarzonego zakupu (nie trzeba odkładać na to kilka miesięcy czy lat), a także (w szerszej perspektywie) stymuluje rozwój gospodarczy, portal 17BANKÓW pozwala Ci przeanalizować i porównać wiele ofert w jednym miejscu.

Niestety, jak zawsze medal ma dwie strony. Zanim weźmiemy szybką pożyczkę gotówkową warto oszacować czy nas na nią stać. Taki kredyt bowiem zwykle jest wysoko oprocentowany. Trzeba również w swój bilans wliczyć koszty wzięcia i udzielenia takiej pożyczki (rozpatrzenia wniosku, prowizji za udzielenie i wykorzystanie kredytu, prowizji za podwyższenie lub odnowienie limitu na kolejny okres, opłat związanych z zabezpieczeniem np. składka za ubezpieczenie kredytu), którymi zwykle kredytodawcy obciążają kredytobiorców. Instytucje oferujące kredyty i szybkie pożyczki gotówkowe pobierają często wiele innych, dodatkowych opłat np. za odebranie raty kredytowej bezpośrednio w twoim mieszkaniu etc. W efekcie to co widzimy w reklamie to często tylko część kosztów, jakie musimy ponieść zaciągając pożyczkę tego rodzaju.

Innymi odpychającymi nas warunkami uzyskania kredytu gotówkowego jest wymóg zabezpieczenia. Musimy znaleźć kogoś, kto poręczy nam taką pożyczkę. Obciążamy go odpowiedzialnością za ewentualną spłatę naszych długów. A i wcale nie jest łatwo znaleźć kogoś kto dla nas to zrobi. Niektóre banki do tego wymagają, aby wykorzystać pożyczone pieniądze w konkretnym celu. A co jeśli jednak nasza potrzeba się zmieni, zastąpi ją jakaś pilniejsza? Kolejna pożyczka?

Musimy również szczególnie uważnie pilnować, aby nie przegapić terminu spłaty, w przeciwnym razie staniemy się klientem ze złą historia kredytową i późniejsze zaciąganie pożyczki może już nie być takie proste, o ile w ogóle możliwe.

Każdy wybór kredytu powinien być sumą indywidualnych możliwości i potrzeb oraz analizy wszelkich za i przeciw. Pożyczka gotówkowa może być idealną pomocą w trudnej, chwilowej sytuacji lub w realizacji niezbędnej potrzeby. Zawsze jednak musimy być świadomi wszelkich plusów i minusów. Czytajmy szczegółowo i dokładnie wszystkie warunki umowy kredytowej.

They posted on the same topic

1. On Wednesday, January 9 2019, 03:10 by Anonymous blog

Kawiox361920 | Pearltrees

(…)

2. On Wednesday, January 9 2019, 08:37 by Anonymous blog

Mamafag143689 | Pearltrees

(…)

Trackback URL : http://www.specjalnykredyt.pl/index.php?trackback/12

This post's comments feed