Kredyt samochodowy – czy faktycznie jest potrzebny?

Kiedy słyszysz ludzi mówiących o swoich samochodach, zwykle słyszysz niedorzeczne określenia, takie jak "dealer", "stopa procentowa" i "płatność".

Ale prawda jest taka, że nie powinieneś nigdy wydawać wszystkich pieniędzy na samochód. Dlaczego więc wszyscy nadal starają się o kredyty samochodowe? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu.

Pierwszą barierą do przezwyciężenia jest przystępność. Jeśli nawet nie masz pieniędzy odłożonych po to, aby zapłacić za samochód w gotówce, jesteś oczywiście zbyt biedny, by kupić ten samochód. Obudź się! Jeśli nie uda ci się zaoszczędzić pieniędzy w tym momencie, jak myślisz czy będziesz w stanie poradzić sobie z obowiązkowymi płatnościami głównymi i odsetkowymi oraz ubezpieczeniowymi? Jesteś teraz w złej finansowej chwili swojego życia - najwyraźniej nie musisz go pogarszać! Z pomocą przychodzi Ci https://www.17bankow.com/kredyty-samochodowe. buck-2205580_640.jpg

Ale załóżmy, że masz wystarczająco dużo pieniędzy na samochód. Pięć tysięcy, dziesięć, dwadzieścia, a nawet trzydzieści tysięcy. Wkrótce planujesz zainwestować tę gotówkę, abyś mógł zarabiać na dywidendach i zyskach kapitałowych, a krupier na ulicach oferuje auto-finansowanie tylko w wysokości 1,9%. W większości przypadków takie rozwiązanie też jest złe.

Kluczem do optymalizacji wydatków na motoryzację jest myślenie o całkowitym koszcie rocznym i koszcie na kilometr, a nie o nakładach pieniężnych na miesiąc. Takie postępowanie wpłynie zarówno na wybór pojazdu, jak i na nawyki kierowcy.

Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście zmniejszenie możliwości prowadzenia pojazdu. Oznacza to, że jesteś blisko pracy, używasz stóp lub roweru do celów podróży w promieniu kilku kilometrów od domu i traktujesz samochód jako wyjątkowe, luksusowe narzędzie do rekreacji, które możesz mieć, ponieważ jesteś bogaty, a nie codzienne urządzenie, na którym polegasz. Takie priorytety sprawiają, że nagle idea gospodarstwa domowego z 2 samochodami zaczyna wydawać się absurdalna.

Czy zatem naprawdę opłaca się brać pożyczkę na samochód? Tak, jeśli to jest jedyne rozwiązanie w wielu życiowych kwestiach bez którego nie możesz sobie poradzić. W każdym innym przypadku lepiej będzie, jeśli na ten moment to sobie jednak odpuścisz i poczekasz na stosowny moment – tzn ten, kiedy zyskasz już odpowiednia ilość gotówki.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.specjalnykredyt.pl/index.php?trackback/10

This post's comments feed