Szybki kredyt – karta kredytowa.

Karta kredytowa to powszechnie dostępny dla klientów banków produkt płatniczy. Jest ona proponowana podczas zakładania konta osobistego, czy też podczas zaciągania kredytu (korzystając z dodatkowych produktów możemy zapłacić mniejszą prowizję). Banki nie sprawdzają tutaj zdolności kredytowej, nie ważny jest wiek, zatrudnienie, czy też wysokość dochodów. Tak więc kartę kredytową może mieć każdy posiadacz konta. Produkt ten ma jednak swoje plusy i minusy, które warto poznać zanim zaczniemy z niego korzystać.

Do czego służy karta kredytowa?

Karta kredytowa przydaje się gdy mamy niezaplanowane wydatki. Płacąc kartą kredytową uszczuplamy przyznany nam kredyt, który w ustalonym terminie trzeba będzie spłacić. Niestety w przypadku, gdy karta kredytowa używana jest w nadmiarze i nierozsądnie może być to dla nas początek niekontrolowanego zadłużenia.

Karta kredytowa a karta płatnicza.

Te dwie karty na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie, tak samo można ich też używać. Obie służą do bezgotówkowego płacenia czy to za zakupy, w restauracji, w hotelu, przez internet. Można także pobierać gotówkę z bankomatu. Jednak między tymi kartami jest znaczna różnica. Korzystając z karty płatniczej, wydajemy własne pieniądze zgromadzone na własnym koncie w banku. Natomiast kiedy płacimy kartą kredytową to korzystamy z kredytu, który zaoferował nam bank, tak więc wykorzystujemy pieniądze banku. W związku z tym, że jest to forma kredytu, to pieniądze trzeba do banku zwrócić. Limit dostępny na karcie kredytowej jak i termin jej spłaty, jest ustalany z bankiem podczas podpisywania umowy. Także wszystkie opłaty, prowizje, odsetki są ustalane wcześniej z bankiem i w większości są uzależnione od sposobu korzystania z karty.

Niebezpieczna karta kredytowa.

Jako środek płatniczy, karta kredytowa na pewno jest bezpieczna. Niebezpieczna staje się, gdy zaczynamy z niej nierozważnie korzystać. Nie powinna być traktowana jako źródło dochodu, a jedynie jako pewnego rodzaju koło ratunkowe. Musimy mieć pewność, że wykorzystany kredyt będziemy w stanie spłacić w terminie. Najważniejsza jest więc świadomość, że pieniądze z których korzystamy należą do banku, a my je tylko chwilowo pożyczamy. W końcu nadejdzie moment kiedy będzie trzeba je zwrócić z odpowiednim oprocentowaniem więc lepiej z karty korzystać mądrze i odpowiedzialnie. Za wykorzystany kredyt bank nalicza odsetki, czasami też trzeba zapłacić za wydanie karty kredytowej. Zanim więc zaczniemy z niej korzystać zastanówmy się czy jest to dobry pomysł, a jeśli nie mamy wyjścia, to z karty kredytowej korzystajmy „z głową”.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.specjalnykredyt.pl/index.php?trackback/7

This post's comments feed